Sleepwalker ° 14.07.2013 в 20:37

Міткикіно, берґман

Берґман


нескінченні суперечки на тему хто найвидатніший режисер усіх часів я б закінчив раз і назавжди, обравши або Інґмара Берґмана, або Андрія Тарковського. але обрати серед них двох нелегко. Тарковський називав Берґмана найкращим режисером, а той - Тарковського і навіть "позичив" тому для фільму "Жертвоприношення" свого оператора Свена Нюквіста, з яким довго і плідно співпрацював. 

важко обирати серед обраних. але у Ернста Інґмара Берґмана сьогодні день народження - йому особлива увага. більшість видатних режисерів, серед яких і Коппола, і Аллен, і Спілберґ, і Кісловскі, і Кубрік і...ще дуже багато інших називали Берґмана найвидатнішим. з такими майстрами важко сперечатися. 

навіть не знаю на чому наголосити, що виділити, адже про Берґмана написано і знято багато матеріалу, його авторитет непохитний і не потребує зайвих підтверджень. скажу лише від себе, що будь-який його фільм - буквально будь-який - дивлюся майже не кліпаючи очима, боячись пропустити погляди, тіні, рухи... 

залишається лише порадіти, що у 1977 він поїхав у само-вигнання не до США, а до ФРН і не зрадив Мистецтву з Фабрикою мрій. 

і на останок одна з його цитат: "Не залучай почуття у те, що ти бачиш і ти побачиш все."Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

У суперечці, хто найкращий - Бергман чи Тарковський, я б додав: іще до цих двох Кубрик і Куросава.
  • (0/0)