Sleepwalker ° 23.05.2013 в 22:50


безальтернативність породжує хаос


стисло про сабж: у Хусбі,одному з районів Стокгольму, вже третю добу не припиняються заворушення із нападами на поліцію і підпалом автівок. приводом для цього стало вбивство літнього чоловіка не дуже європейського походження, якого поліція побачила на вулиці з ножем і якого згодом застрелила.

Хусбі - околиця столиці Швеції, де традиційно мешкають або емігранти, або робочий клас, тобто - район неблагополучний. місцеві жителі відреагували на жорстокість поліції практично миттєво. одна з мешканок району каже, що той чоловік був несповна розуму, він поводився як завжди. його треба було лікувати, натомість поліція застосувала зброю. інша каже, що якби подібне сталося у іншому, заможному районі міста реакція поліції була б набагато спокійнішою.

згуртованість мешканців району заслуговує на повагу. і при цьому не важливо чи це емігранти чи прості робітники - вони захищають себе від протиправних дій влади. загалом всі події розгортаються за французькими та британськими сценаріями 2008 - 2010 років. кидання каміння у поліцію, підпал автівок, розбиті вітрини - нічого нового. було б українцям так згуртовуватись після чергового, навіть одиничного ментівського свавілля...

політолог Шанталь Муффе пояснює подібні радикальні настрої наступним: "ми живемо у пост-політичному суспільстві. сучасні політичні партії більше не конкурують між собою, не пропонують різні напрямки розвитку, натомість де факто захищають існуючий політичний устрій, який є дуже далеким від досконалості. у такій ситуації населенню не залишається нічого іншого, як протидіяти у такий насильницький спосіб."Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Треба цих нігерів і арабів виганяти зі Швеції і Скандинавії взагалі, а то вони там все потрощать! Сподіваюсь, поліція розбереться з порушниками порядку максимально жорстко!
 • (0/0)
добре, що, наприклад, у Харкові нема арабів і негрів, а то б вони Кернесу показали метро по 3 гривні і лавочки за ціною квартири...)
 • (0/0)
Є і араби, і негри, і ще більше в'єтнамців, які, падлюки, не пускають місцевих до найбільшої в Європі буддистської пагоди... Сподіваюсь, рано чи пізно Тягнибок (чи хтось інший) приде і лад наведе! Не можна зневажати автентичне населення. А то рано чи пізно буде як в Англій: місцевим серед білого дня відрізатимуть голови...
 • (0/0)
мабуть, добре, що серед підпалених автівок не стояла твоя лялька, а до тебе ввечері в неблагополучному районі не підходила людина з ножем у руці... так зручно захищати якісь примарні ідеали, зручно вмостившись перед монітором. А чому ж та сердобольна жіночка не відвела хворого у лікарню, на взяла опіку над ним, не поворухнула хоч пальцем для запобігання трагедії? Зате постфактум вона розумна. Порівняння з українцями, на мій поглад, абсолютно недоречне
 • (+3/0)
ти зараз про що? у нас бандитизм закріплений на найвищому державному рівні. у нас подібні діі мали б бути помножені на 100. це як мінімум. але ж у нас у кожного хата з краю. навіть у тих, хто живе у центрі...
 • (0/0)
Тобто ти проти бандитизму на державному рівні, але підтримуєш на індивідуальному? Є прибічником того, аби божевільні зі зброєю вештались вулицями, а злодії безпідставно і безкарно нищили приватне майно інших громадян?
ти просто чипляєшся до слів і не бачиш побачив головної думки поста - він в останньому абзаці, власне. я не вважаю, що це цивілізований спосіб вирішення проблем, проте бездіяльність призводить до тоталітаризму. ти живеш в Україні? помічаєш що робиться у нас за практичної відсутності спротиву (помаранчеву революцію не рахуємо).
 • (0/0)

"згуртованість мешканців району заслуговує на повагу. і при цьому не важливо чи це емігранти чи прості робітники - вони захищають себе від протиправних дій влади" - якраз важливо. прості робітники мають повне право на захист від держави, як ті, хто цю державу фактично утримує. емігранти мають мовчки дотримуватися існуючих порядків, оскільки вони просто гості і не зробили анічогісінько, щоб вимагати будь-чого від держави і влади. Інша справа, емігранти, які не живуть на подачки, а важкою працею здобувають своє місце, приносять користь державі.

"було б українцям так згуртовуватись після чергового, навіть одиничного ментівського свавілля..." - яким чином погроми і підпали впливають на ментівське свавілля? Виступати варто проти конкретного "ворога". Уяви, що ти от працюєш, відкрив свій салон-крамничку, припаркував новеньке авто. А тут розгніваний натовп трощить вщент твою справу, палить твоє авто, лякає твою дитину. Наслідок - для тебе плачевний, для ментів - мінімальний. Інша справа, сплеск агресії безпосередньо проти винуватців інциденту. Але то важко, вони озброєні, далеко і під охороною. Простіше підпалити припарковане авто і закидати пляшками пацанів-ППСників, яких перших кинуть проти озвірілого натовпу. А керівники... А де будуть керівники? 

а ти уявляєш - ти законослухняний громадянин, ходиш на вибори, сплачуєш податки і тут мурло у міліцейській формі чипляється до тебе на рівному місці, везе у відділок і ти там сам собі абсолютно через власну необачність ламаєш собі половину ребер і відбиваєш нирки. це розмова на рівні "сам дурак", мені таке не подобається, але кращої відповіді мій стомлений мозок наразі не вигадав.
 • (0/0)
У Швеції навряд таке є правилом. Але і у нас, якщо і палити, то потрібно різні межигір'я, а не дрібні крамнички, Лексуси, а не Шкоди, і т.п.
 • (0/0)
в тому то і питання, що у Швеціі просто нема межигірь. там нема таких жирних точок. але це не означає, що політики вчиняють чесніше чи правильніше. можливо вони не крадуть, але вони також помиляються.
 • (0/0)
Не помиляється тіки той, хто нічого не робить. Та й помилки політиків - не привід трощити майно інших громадян.
 • (0/0)
звичайно, вийди з друзями і спали сусіду машину на знак протесту
 • (0/0)
Ще варто приняти до уваги, що людина зі зброєю, - то завжди небезпека. А про хвору і говорити нічого. Певно, справа була так: хтось зателефонував в поліцію, що чувак з рушницею вештається вулицею, наряд приїхав і потрапив під приціл цього божевільного. Зрозуміло, що поліцаї не стали чекати, поки він перший стрілятиме.
 • (0/0)
його знайшли у власній квартирі. на вимоги все кинути і негайно здатися він щось там відповів і не дуже квапився. його застрелили у квартирі. каґбе - приватна власність і все таке...
Ну якщо у власній квартирі - це інша справа, дійсно. Але, на відміну від нашої ситуації, думаю, в Швеції було б достатньо суду. У нас суди не працюють, тому потрібні більш радикальні дії.
 • (0/0)
можливо про це варто було написати у пості. просто я мав на меті трохи інше. як завжди сумбурно. май стайл)
 • (0/0)
Та ні, я от читав новину, що це начебто відбувалося на вулиці. Багато запитань в цій історії...
 • (0/0)
читала Шанталь Муфф - мы ее так произносили) я иногда думаю, что нашим людям нужно, чтобы творить подобное. а чаще всего задаю вопрос сама себе - а что должно случится такого, чтобы я творила подобное: кидала камни, вандализм и т.д. и не нахожу ответа.
 • (0/0)
я не впевнений що правильно написав прізвище. спочатку думав Муфф. потім дізнався, що вона француженка і подумав що Муффе буде правильніше. я читав лише одну іі статтю і пару постів на Facebook, тому не претендую..))) а щодо іншого... я раніше теж не уявляв. однак гайки закручують все більше, дихати стає все важче і я починаю вже уявляти і таке. хоча погоджуюсь - це не найкращий вихід і зовсім нецивілізований. але як ім там нагорі подати сигнал, щоб вони зрозуміли?
 • (0/0)
Під час виборів. Дати однозначну відповідь. Якщо всі люди захочуть змін, то фальсифікації не пройдуть. В 2004 змін хотіла лише більша половина, і то змогла відстояти свій вибір. Ну, а якщо не схочуть, то так людям і треба. Власне, це їх право і їх вибір :)
я все таки вірю в те, що активна меншість може створити умови для аморфної більшості, про які вона лише мріє.
 • (0/0)
не знаю. сколько я не читала, это либо война, либо элита сама уже договаривается, либо внешнее вмешательство.
 • (0/0)