Sleepwalker ° 13.03.2013 в 22:53


Habemus Papam!


не пройшло і години з часу, як вибрали нового Папу, як я з різних телевізійних джерел почув його ім"я певно в усіх можливих мовних варіантах - Франческо, Френсис, Франсис ну і звісно - Франциск. новим главою Римо-Католицбкої церкви став кардинал Хорхе Маріо Берґольо.

Х.М. Берґольо народився в Буенос-Айресі у 1936 році у бідній родині робітників - емігрантів з Італії. отримав освіту техніка-хіміка. пізніше зацікавився філософією і теологією, які викладав у трьох католицьких коледжах Буенос-Айресу. у 1958 році вступив до ієзуїтського ордену. посвячений в священники у 1969 році. кардиналом призначений самим Папою Іоаном Павлом ІІ у 2001 році. вільно володіє італійською та німецькою мовами.

це офіційні біографічні дані. спостерігаючи за тим, як обирають Папу сьогодні ввечері я про зещо думав (часу на роздуми було надано чимало) і зокрема про те, що це вже третій Папа за моє життя. і після обрання Франциска І я помітив, що всі ці Папи в чомусь унікальні і особливі.  

Іван Павло ІІ став Папою, якого шанували не лише католики. ця людина високої моралі, авторитету, харизми заслуговувала на любов і увагу до себе і серед атеїстів і серед православних. Папа Бенедикт відзначився тим, що вперше за 500 років відрікся від свого сану і став тепер "Почесним Папою". спочатку я не міг второпати чим же він заслужив стати почесним, але потім зрозумів - колишніх Пап не буває. Бенедикт був лише другим за всю історію. Про причини його "пенсії" можна идскутувати і дехто каже, що справа зовсім не в купському стані здоров"я, а у внутнішніх іграх у Ватикані і ігри ці, буцімто, не такі вже й чесні. сьогодні не хотілося б про це писати, але я з цією думкою погоджуюся.

Франциск І став в дечому особливим вже сьогодні - по-перше, його ім"я каже само за себе. по-друге - він перший Папа неєвропеєць. і хоча він має італійське коріння, він все-таки народився і все життя пропрацював в Аргентині. до речі тут кардинали також, що називається "вбили двох зайців" - Папа, начебто з Південної Америки, проте коріння має італійське, тобто нібито він на половину європеєць, отже всі задоволені. 

кажуть, що він досить консервативний і дуже скромний - пересувається автобусом. тепер буде не папамобіль, а цілий папабус? :-) а я помітив, коил він вітам "місто і весь світ", наскільки він високий і на свої роки тримаєьться дуже прямо і впевнено. але найбільше мене вразило, коли він почав свою промову з жарту про те, що "кардинали так довго шукали нового Папу, тому що пішли шукати аж на інший край світу", натякаючи на своє далеке від Ватикану походження. дуже хороший початок.

от такі в мене виникнули думки з цього приводу, якими я щойно і поділився. вітаю усіх католиків з обранням Папи Франциска І!

Бенедикт XVI - ФрацискI - Іван Павло II


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 25
Рекомендовал эту запись

Habemus Papam!

А я не погоджуся з тим, що Бенедикт пішов не з власної волі. Людина вже на 9 десятку, думаю, він добре памятає, як весь світ ледь не в прямому ефірі спостерігав за тим, як помирає його попередник. Хто собі захоче такого? На мою думку, було б більше користі, якби і Йоан Павло II пішов у відставку. Він зробив інший вибір, і це його право, власне, як і Бенедикта, який, певно, не схотів рано чи пізно ставати лише виставковою лялькою, якою, на жаль, в останній час свого життя був його попередник.
я категорично не погоджуюся, що Іван Павло був виставковою лялькою! Іван Павло досягнув такого авторитету і пошани, що лише своєю присутністю на Ватиканському престолі підтримував католицизм. це по-перше. а по-друге, це така традиція - бути папою до останнього дня. як бачиш - не так багато пап складали з себе повноваження. це - екстраординарний виняток. а щодо моїх підозр, то я не дуже глибоко копав цю тему, але час від часу спливають новини і про те, що серед кардиналів є "гей-лобі", і про крадіжки з казни Ватикану і т.і. я поважаю церкву, але я також усвідомлюю, що там завжди (!!!) були і суто світські розборки. я сумніваюсь, що зараз коїться така порнократія, як було у часи раннього середньовіччя, але щось таки коїться.

я категорично не погоджуюся, що Іван Павло був виставковою лялькою

А як можна назвати людину, яка вже в такому віці і має такий стан здоровя, що її привозять на місце, саджають на стілець і вона там сидить, нехай і "самою своєю присутністю підримуючи католіцизм"? Войтила, звичайно, був великою людиною, але підтримувати католіцизм він міг би і не будучи папою, який має не тільки втілювати "присутність", але і виконувати свої обовязки, будучи головою держави і пастирем для мільярда людей, що, між іншим, потребує нетільки "присутності", а щоденної клопіткої праці. Не є таємницею, що в останні роки життя саме Ратцингер керував Ватиканом, тому він як ніхто  інший це розумів.  

серед кардиналів є "гей-лобі", і про крадіжки з казни Ватикану і т.і. я поважаю церкву, але я також усвідомлюю, що там завжди (!!!) були і суто світські розборки

Це зрозуміло, але є відмінність між тим, що папу змусили піти і він пішов сам, усвідомлюючи, що в такому віці вже не здатен розгрібати такі справи. Ще раз повторююсь, Ратцингер, на відміну від того ж Бергольо, - в першу чергу управлінець, він має багатий досвід керування і, безсумнівно, інтриг, але час не має жалю навіть до посланців Бога на цій землі. 

всі твої аргументи мають певний сенс, але ще раз повторюю - іституція папства не передбачає відставки, як норми. якщо Ратцінґер зробив це вперше за 500 років - це напевно про щось свідчить. за всю історію папства, Пап набагато більше вбивали, ніж вони самі зрікалися. Іван Павло був найвеличнішим Папою за, принаймні останні 100 років і навіть як "ікона" слугував чималу службу католицтву. навіть здоровий Папа не вирішує всі питання сам - це і так зрозуміло, що сотні кардиналів займають багато різних посад і керують "на місцях". я був дуже вражений, коли подорожував Європою якраз в рік перед смертю Івана Павла і вже після його смерті. Польща, Чехія, Австрія - на будь-якій заправці чи крамничці можна було побачити його фото. це помічалося неозброєним оком. твої аргументи були б справедливими, якби ми говорили про Івана Павла, як про президента країни Ватикан (ким Папа римський також є). але все-таки це не основна його посада. )

іституція папства не передбачає відставки, як норми

Передбачає. Точно не памятаю, але ця норма була внесена за вимогою одного з пап в середньовіччі, якого просили стати папою проти його волі. Пошукай. Та й сам подумай: як би Бенедикт зрікся престолу, якби не мав такого права, а відповідна норма, в законодавстві Ватикану, не передбавала цього права?

якщо Ратцінґер зробив це вперше за 500 років - це напевно про щось свідчить

Безперечно. Але не про те, що він не мав на це права (що я вище, сподіваюсь, заперечив), або що його змусили (це чергова теорія заговору, які, як сам розумієш, ані довести, ані заперечити по суті  не можна).

навіть здоровий Папа не вирішує всі питання сам - це і так зрозуміло, що сотні кардиналів займають багато різних посад і керують "на місцях"

Так, це зрозуміло, але втім він таки має певні функції, як-то проводити традиційні прийоми, меси, звернення, тощо. Але якщо людина вже майже не бачить, не ходить, ледве говорить, то навіщо над нею знущатись і не передати ці функції тому, хто зможе їх виконувати? Ти справді вважаєш, що Іоанн Павло менше би підтримував католіцизм своєю присутністю, якби мав титул папи-емерита, а не папи? Тобто, іншими словами, на твою думку головним в його папстві був титул аж до скону, а не особистість, не ті вчинки, які він вчинив, будучи в доброму здоровї, і все добре, що він зробив, втратило б цінність, якби він помер не папою майже у прямому ефірі, а папою у відставці, та ще й проживши дещо довше?

Передбачає. Точно не памятаю, але ця норма була внесена за вимогою одного з пап в середньовіччі, якого просили стати папою проти його волі.

ну ти мене вже на слові ловиш. гаразд - я неправильно висловився. передбачає. але це все-таки екстраординарний випадок.

чергова теорія заговору

ооо! таких заговорів за історію було стільки! і не теоретичних, а практичних і доведених)) правду ми дізнаємось пізніше, як дізналися правду про минулих Пап. 

на твою думку головним в його папстві був титул аж до скону, а не особистість, не ті вчинки, які він вчинив, будучи в доброму здоровї, і все добре, що він зробив, втратило б цінність, якби він помер не папою майже у прямому ефірі, а папою у відставці, та ще й проживши дещо довше?

на мою особисту думку Іван Павло ІІ був надзвичайною людиною. я б його включив до десятки найвеличніших особистостей ХХ ст. і те, що він дотримувався традиції - в цьому нічого поганого не бачу. навіть більше - будучи вже хворим він все одно продовжував подорожувати і таким чином підтримував в людях дух віри. а щодо Бенедикта, то більше ми його не побачимо. так було сказано коил він офіційно зрікався престолу. він практично припиняє існування для світу, перебравшись до монастиря.  

але це все-таки екстраординарний випадок

Екстраординарний, але варто брати до уваги, що лише в 20 сторіччі тривалість життя суттєво зросла. Останніх двох пап вже обирають на 8 десятку,  а раніше мало хто до такого віку взагалі доживав. Світ змінюється, і церква має до цього пристосовуватись, можливо, в тому числі і через добровільне зречення підстаркуватих пап.

ооо! таких заговорів за історію було стільки! і не теоретичних, а практичних і доведених)) правду ми дізнаємось пізніше, як дізналися правду про минулих Пап

Наприклад? Про які це заговори проти пап ми дізналися пізніше? І як, наприклад, вбивства пап в середньовіччі стосуються сьогодення? Нє, ну кажуть, що і Івана Павла І вбили, але цю справу ще не розкрили, наскіки мені відомо

але варто брати до уваги, що лише в 20 сторіччі тривалість життя суттєво зросла. та ну)) Папа Адріан І став папою коли йому було 80 років і це у 8 ст н.е.) є і інші приклади - просто нема часу шукати. але були і протилежні випадки - один з пап був обраний у 20 років. але то теж було давно. я не вважаю, що практика добровільної відставки є найвагомішим аргументом оновлення і осучаснення церкви. І як, наприклад, вбивства пап в середньовіччі стосуються сьогодення? ну хоча б тому, що та ж сама інституція, та ж сама конфесія, те саме місто і та сама держава :-) а чому середньовічне не має стосуватися сьогодення?)

але варто брати до уваги, що лише в 20 сторіччі тривалість життя суттєво зросла. та ну)) 

Хоч ну, хоч не ну, а це факт

Папа Адріан І став папою коли йому було 80 років і це у 8 ст н.е.) є і інші приклади - просто нема часу шукати. 

І як це стосується тривалосі життя людей загалом? 

я не вважаю, що практика добровільної відставки є найвагомішим аргументом оновлення і осучаснення церкви. 

Це взагалі не аргумент. Аргумент до чого? Це моє припущення, що правило стосовно того, що папи дуже похилого віку мають йти з посади, може стати ОДНІЄЮ з реформ в церкві, яка сприятиме її мобільності і осучасненню. Той самий Іван Павло II вніс зміни до законодавства Ватикану і заборонив кардиналам, що мають більше 80 років, брати участь у конклаві. Це фактично унеможливлює вибір папи, старшого за 80 років. Залишилось зробити останній маленький крок в напрямку, який зазначив саме один з найвидатніших пап.

ну хоча б тому, що та ж сама інституція, та ж сама конфесія, те саме місто і та сама держава

Назва інституції та сама, але внутрішня суть значно змінилася. Чи, може, зараз горять вогнища інквізиції, продаються індульгенції, ходять в хрестові походи? :) Та й, до речі, держаава вже досить давно інша: до 19870 існувала Папська область, а Ватикан існує лише з 1929 року, якщо не помиляюсь. В будь-якому разі, держава зовсім не та, що була, як за розмірами, так і за іншими параметрами - здається, Перший Іван Павло відмовився від коронації, тоюто від символу світської влади. Можна багато наводити аргументів, і факт в тому, що змінюється як держава Ватикан, так і католічна церква. І це зрозуміло, бо інакше її чекає повний занепад. І саме цьому "середньовічне не має стосуватися сьогодення": одна справа утримувати владу над розумом селян в середньовіччі, які за все життя не виходили за межі власного села і не вміли навіть читати, а інше - над розумом сучасних людей, які долають відстані між континентами за лічені години і вивчають в школах фізику і астрономію.

ЗИ: чому в тебе відстані між абзацами не працюють в блозі?

:)

тааа! класна фотка))

"в останні роки життя саме Ратцингер керував Ватиканом" потрібно розуміти як "в останні роки життя Йоана Павла II ..."

Я вам, ребяты, на мозги не капаю,
Но вот он - перегиб и парадокс:
Ковой-то выбирают римским папою -
Ковой-то запирают в тесный бокс.

Там все места - блатные расхватали и
Пришипились, надеясь на авось,-
Тем временем во всей честной Италии
На папу кандидата не нашлось.

Жаль, на меня не вовремя накинули аркан,-
Я б засосал стакан - и в Ватикан!

Церковники хлебальники разинули,
Замешкался маленько Ватикан,-
Мы тут им папу римского подкинули -
Из наших, из поляков, из славян.

Сижу на нарах я, в Нарофоминске я.
Когда б ты знала, жизнь мою губя,
Что я бы мог бы выйти в папы римские,-
А в мамы взять - естественно, тебя!

Жаль на меня не вовремя накинули аркан,-
Я б засосал стакан - и в Ватикан!

При власти, при деньгах ли, при короне ли -
Судьба людей швыряет как котят.
Но как мы место шаха проворонили?!
Нам этого потомки не простят!

Шах расписался в полном неумении -
Вот тут его возьми и замени!
Где взять? У нас любой второй в Туркмении -
Аятолла и даже Хомейни.

Всю жизнь мою в ворота бью рогами, как баран,-
А мне бы взять Коран - и в Тегеран!

В Америке ли, в Азии, в Европе ли -
Тот нездоров, а этот вдруг умрет...
Вот место Голды Меир мы прохлопали,-
А там - на четверть бывший наш народ.

Плывут у нас по Волге ли, по Каме ли
Таланты - все при шпаге, при плаще,-
Руслан Халилов, мой сосед по камере,-
Там Мао делать нечего вообще!
был в свите Воланда один йуморист, который пару-тройку сотен лет отгребал на грязной работе за неуместную шутку
И что?
ти б хоч від себе щось писав, навіть якщо не згодний. копіпаст робити - для цього багато розуму не треба. власне - взагалі не треба.
И где же я писал копипаст? Прошу ссылку, если ты не трепло.
слухай, Дядя, я твоє хамство довго терпіти не буду. якщо щось у когось в блозі постиш - тримай свій гонор у власних штанях. подивись уважно на свій пост з віршем і може помітиш, що то копі-паст.
Ути-пути, какие мы заводные))) Я написал коммент (текст песни Высоцкого, просто в тему), а не пост - делай различия. А ещё проще будь, не принимай любую шутку в штыки - и потянутся к тебе люди рядами и колоннами, а не один только Демерзель.
до побачення, Дядя)
Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil": captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another categories of captcha, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms. Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube. See you later! XRumer201707
Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil": captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another size-types of captchas, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms. Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube. Good luck! XRumer201707
Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil": captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another subtypes of captcha, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms. Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube. See you later ;) XRumer20170721
Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil": captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another size-types of captchas, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software. Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube. Good luck ;) XRumer20170725